bilesim-logo
bilesim-logo

Bizi Tanıyın

1998 yılında, Ziraat Bankası’nın ödeme sistemleri ve alternatif dağıtım kanallarındaki teknoloji ve operasyon ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Bileşim, Şubat 2020 itibariyle T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası’nın ortaklığı ile üç kamu bankasının iştirak şirketi konumuna gelmiştir.

Çeyrek asırlık yolculuğunda sektördeki birçok ilke imza atan, sektörün ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği yenilikçi, teknolojik, operasyonel uçtan uca çözümlerle ve bünyesinde barındırdığı katma değerli birçok servisin yanında ATM, Üye İş Yeri, Saha Destek Operasyonları, Kart Kişiselleştirme ve Baskı Ofisi gibi alanlarda birden fazla hizmeti bir arada sunması sayesinde finans kuruluşları tarafından tercih edilen Şirketimiz, finansal teknolojiler alanında dünyada bir ilk olan, Türkiye’nin ATM Merkezi (TAM) projesinin teknoloji sahipliği ve operasyon merkezi olma rolünü de üstlenmiştir.

6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile Ülkemizde de otoriteler tarafından düzenlenen bir sektör haline gelen ödeme sistemleri dünyasında, T.C. Merkez Bankası lisanslı az sayıdaki sistem işleticisinden biri olan Şirketimiz, BDDK Destek Hizmetleri Yönetmeliği’ne, PCI CARD PRODUCTION ve PCI-DSS gerekliliklerine uyumluluğunun yanı sıra, Mastercard “Global Vendor Certification Program (GVCP)” ve VISA “Approved Vendor Provider (AVP)” gibi uluslararası düzenleyici kuruluşların da sertifikalandırdığı bir organizasyondur.

Bileşim A.Ş. bir Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank iştirakidir.

Misyonumuz ikon

Misyonumuz

Finansal hizmetlerin derinliğinin ve erişiminin arttırılmasını sağlamak amacıyla, gelişmiş teknolojileri üreten ve kullanan, yerliliği ve kaliteyi önde tutan anlayışla uygun maliyet ile hizmet sunmak.

Vizyonumuz ikon

Vizyonumuz

Dijitalleşen ödeme sistemleri dünyasında sektör standartlarını belirleyen lider bir finansal hizmet sağlayıcı olmak.

Stratejimiz ikon

Stratejimiz

Hızlı, esnek ve organizasyonel yapımız ve özel durumlara özel çözümler geliştiren ekip arkadaşlarımız ile operasyonel mükemmeliyeti istikrarlı bir şekilde sürdürmek.

background