YÖNETİCİ KADROMUZ

Murat HAKSEVEN

Genel Müdür

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Hakseven, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Ayrıca Yazılım Güvenilirlik Modelleri ve Yazılım Geliştirme Metodolojileri konularında akademik çalışmalar yapmıştır. Meslek hayatına bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında başlayarak kamu ve özel sektör kurumlarında, Yazılım, Süreç, Network/Sistem, Veri Tabanı, Bilgi Güvenliği ve Proje Yönetimi alanlarında çalışmıştır. Sırasıyla Bilgi Teknolojileri Yöneticiliği, Yazılım ve İş Geliştirme Direktörlüğü, IT ve Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Nisan 2022 tarihine kadar Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde Genel Müdür olarak görev yapan Sn. Murat HAKSEVEN, Nisan 2022 tarihinden itibaren Bileşim A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yürütmektedir.

Çapan OKUR

Genel Müdür Yardımcısı

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü lisans mezunu olan Okur, meslek hayatına T. Emlak Bankası A.Ş.’ de uzman yardımcısı olarak başladıktan sonra yine aynı bünyede Uzman, Müdür Yardımcısı, Müdür görevlerinde bulunmuştur. Şubat 2002 tarihi itibarıyla Bileşim A.Ş.’ de Bankalar Muhasebesi ve Arka Büro Bölüm Müdürü, İç Denetim ve Risk Yönetimi Bölüm Müdürü, Kart Kabul Operasyonları Bölüm Müdürü, Kart Kabul ve Finansal Operasyonlar Grubu Müdürü unvanlarıyla görev almıştır. Haziran 2011 tarihi itibarıyla Kart Kabul ve Finansal Operasyonlar Grubu, Aralık 2011 tarihinden itibaren ise Finansal İşlemler ve İnsan Kaynakları Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yürütmektedir.

Osman ÖZTÜRK

Genel Müdür Yardımcısı

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olan Öztürk, mesleki kariyerine 2003 yılında Akbank T.A.Ş.’nin Üye İşyeri ekibinde başlamıştır. 2011 yılına kadar bu görevi çeşitli pozisyonlarda sürdürmüş, Akbank T.A.Ş.’de son olarak Marka Ortaklıkları Bölüm Yöneticisi pozisyonunda çalışmıştır. Ağustos 2012 tarihi itibarıyla Bileşim A.Ş bünyesinde Müşteri Saha Yönetimi Bölüm Müdürü olarak görev alan Öztürk, Ocak 2019 tarihinden itibaren TAM ATM Operasyonları Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yürütmektedir.

Zafer Basri YÜKSEL

Genel Müdür Yardımcısı

Erciyes Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Yüksel, İstanbul Ticaret Üniversitesi Finans Enstitüsünde Uluslararası Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Meslek hayatına 1998 yılında özel bir firmada İhracat Uzmanı olarak başladıktan sonra, 1999-2000 yılları arası Faisal Finans’ta Mali Analist, 2000-2008 yılları arası Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O.’da Kredi Tahsis Yöneticiliği, 2008-2009 yılları arası Ziraat Bankası Moskova’da Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı, 2009-2012 yılları arası Ziraat Bankası Moskova Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2012-2014 yılları arası Ziraat Bankası’nda görevine Şube Müdürü olarak devam etmiştir. Kasım 2014’den itibaren Halk Finansal Kiralama A.Ş.’de Pazarlama ve Satış Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı aynı zamanda Temmuz 2016-Ekim 2017 döneminde vekâleten Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Ocak 2018 tarihinden itibaren Bileşim A.Ş. bünyesinde görev alan Yüksel, Müşteri Operasyonları Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yürütmektedir.

Mehmet KANTEMİR

Genel Müdür Yardımcısı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun olan Kantemir, meslek hayatına 1988 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda Bilgi İşlem Merkezi’nde Programcı Yardımcısı olarak başlamıştır. Banka bünyesinde sırasıyla Uygulama Geliştirme Müdür Yardımcısı, Teknik Müdür, Müdür ve Başkan olarak görev yapmıştır. Mayıs 2022 tarihinden itibaren Bileşim A.Ş bünyesinde görev alan Kantemir, Bilgi Teknolojileri Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yürütmektedir.

Hasan PEKŞEN

Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Pekşen, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Birliği Hukuku üzerine yüksek lisans yapmıştır. Meslek hayatına 1988-1996 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de Müfettiş olarak başladıktan sonra, 1996-1998 yılları arasında Ödeme Sistemleri Müdür Yardımcısı, 1998-2008 yılları arasında da Şirketimizde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Pekşen, 2008-2021 yılları arasında sırasıyla Creditwest Bank, Provus Bilişim Hizmetleri A.Ş., MasterCard ve Verisoft A.Ş.’de üst düzey görevlerde bulunmuştur. Mayıs 2022 tarihinden itibaren Bileşim A.Ş bünyesinde görev alan Pekşen, Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Uyum Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yürütmektedir.